Private Jeep Tours from Eilat: Desert jeep tours combining with camels, hiking and snorkling in the Red Sea. Tours to Timna Park and the Red Canyon. Sunset and night tours...
{related טיולי ג'יפים במרוקו|טיול ספארי בטנזניה|טיולי ג'יפים לפירנאים}
טיולים, מסעות וטרקים בהימלאיה ובנפל
התקופה המומלצת לטיול להימלאיה בנפאל- אוקטובר
סתיו בהימליה בנפאל – לנגטאנג גוזאיקונד
טרק לנפאל - 15 יום
הרי ההימליה נראים כאילו לקחו אותם מן האגדות. עמקים ירוקים עם גשרים תלויים מעל פלגי מים שוצפים. יערות עצי רודודנדרום המצמיחים פרחי ענק אדומים באביב, חודש מרץ. כפרי אבן ציוריים על מדרונות ההרים. שיירת פרדות מקושטת בשטיחים צבעוניים נושאת שקי אספקה בשבילי ההרים ופעמוניה מהדהדים בכל העמק. ומעל המראה הפסטורלי הזה עוד מתנוססים הרי ענק לבנים כתפאורה קבועה במרחב.
טרק רגלי בהימלאיה מאפשר לצאת אל מרחבי הטבע למשך ימים ארוכים, מקום בו העולם נמצא במצבו הקדמוני, כפרים שלוים החיים בקצב השבילים ההרריים ושיירת הפרדות. כאן המקום לקחת פסק זמן מן החיים המטורפים שלנו ולטעום מהחיים בחיק ההרים.
ימים 1 – 2 הטיסה לקטמנדו
טיסה מת"א דרך עמאן וקטאר והמשך לקטמנדו בנפאל. העברה למלון באזור הטאמל, לב ההתרחשויות של העיר התוססת, סמטאות, מקדשים, שווקי מזון, מסעדות ובתי קפה. סיור במרכז העיר, שווקים עשירים, מקדשי עץ הינדים מרהיבים, ילדים - אלים שאנשי נפאל סוגדים להם, מקדשים טיבטים, וכל זאת בלב עמק מוקף בשדות חקלאיים, הרים ירוקים ופסגות לבנות.
יום 3 הנסיעה לדונצ'ה
נסיעה בת כשמונה שעות באוטובוס מעמק קטמנדו לעבר מעלה נהר הטריסולי, הגעה לעיירה דונצ'ה, השוכנת גבוה מעל הנהר. משם מתחיל הטרק הרגלי בשבילי הכפריים באזורי ההרים לאורך עמק הנהר.
יום 4 הטרק לכפר סיברו
תחילת הטרק הרגלי מדונצ'ה לאורך הרכס מעל נהר הטריסולי ויובלו הלנגטאנג. הגעה אל הכפר סיברו המתמשך בשורת בתים אחת לאורך שלוחה הררית צרה, ובו חיים בני שבטי הטמאנג והבוטיה המעבדים את הקרקע. ירידה בשביל תלול אל מחנה הלינה הנמצא בתוך היער על גדת הנהר. (כ- 8 שעות הליכה, עד גובה 2000 מ').
יום 5 במעלה הרכס אל יערות הרודודנדרום
השביל עובר לגדתו הצפונית של הנהר ומטפס בתלילות במעלה מדרון קניון הלנגטאנג. העמק הצר נפתח אל מדרון של צמחיית שרכים ויער רודודנדרום. בהמשך העמק מגיעים אל הכפר גורה טאבלה ואל הכניסה לשמורת הטבע הלנגטאנג. לינה בחניון בחיק הטבע. (כ- 6 שעות הליכה וטיפוס, עד גובה 3050 מ').
יום 6 שמורת לנגטאנג
המשך הליכה בנוף אלפיני פתוח אל הכפר לנגטאנג, בו יושב שבט בוטיה. המשך במעלה העמק אל הכפר הגבוה ביותר באזור, קיאנצ'ן גומפה השוכן בגובה 3840 מ'. בכפר יש בית הארחה, בית חרושת לגבינה ומקדש בודהיסטי. הכפר משמש בסיס למסלולי הליכה מרהיבים בכל האזור, אל הקרחון הקרוב לנגטאנג לירונג מעל המקדש, מזרחה אל הקרחון לאנגסיסה, או טיפוס קשה צפונה אל פסגת יאלה, ממנה נשקף נוף פסגות מרהיב מערבה לעבר פסגת לירונג (7234 מ') ורכס גאנש הימאל, ודרומה לעבר גאנג'ה לה הימאל ומעברי ההרים של רכס הלאמבו.
ימים 7 – 8 במורד העמק אל מלון לאמה והכפר סיברו
השביל חוזר דרך כפרי אנשי הטמאנג והבוטיה, עוקב אחר הפלגים הזורמים מן ההרים, ויורד אל יערות הרודודנדרום. הגעה אל בקתות רועים המשמשות גם כפונדקי תה ומלון אורחים. (כ- 7 שעות הליכה, לגובה 2600 מ'). למחרת המשך ירידה דרך היערות ולאורך הנהר, וטיפוס אל הכפר סיברו (כ- 6 שעות הליכה, לגובה 2900 מ').
יום 9 תצפיות לרכסי המערב
בשעות הבוקר עלייה תלולה מהכפר סיברו אל קו הרכס, ממנה נפתח נוף מרהיב לרכס המערבי האנאפורנה, ואל רמת טיבט מצפון. הליכה בשביל הרים הסובב יער רודודנדרום, ומגיע אל הכפר סינג גומפה, השוכן גבוה מעל נהר הטריסולי. האביב פורח כאן בשלל צבעים, עטיני הצאן מלאים חלב ואנשי המקום מייצרים גבינה. (כ- 7 שעות הליכה וטיפוס, עד גובה 3250 מ').
יום 10 האגם הקדוש גוזאיקונד
עלייה אל מעל היערות דרך אזור טרשים גרניטי מרשים וקשוח, אל האזור האקלימי האלפיני. שם למעלה נמצא האגם הקדוש והמפורסם הגוזאיקונד. (כ- 6 שעות הליכה וטיפוס, עד גובה 4180 מ').
יום 11 הליכה בנוף הגבוה
יציאה מאגן הניקוז של הגוזאיקונד, בשביל המטפס דרומה ועובר דרך אזור קרחוני המכוסה שלג עד, ויורד ממנו מזרחה אל מערת גופטה הנמצאית למרגלות צוק גרניטי ענק, וצופה מזרחה אל נופי פסגות הימלאיה מרהיבות, ויערות רודודנדרום נרחבים. (כ- 6 שעות הליכה, עד גובה 3560 מ').
ימים 12 - 13 על גב הרכס ובין כפרי הטמאנג
בימים הבאים יורדים מן הרכס לאורך שלוחות ההימאליה, דרך היערות ובין כפרי הטמאנג. ההליכה נוחה בשבילי הכפריים בעמק הירוק, בין יערות ופלגי מים, וברקע מזדקרים כל הזמן נופי ההרים הלבנים של ההימלאיה. (כ- 6-7 שעות הליכה מידי יום).
יום 14 סוף הטרק בחזרה לקטמנדו
בבוקר היום האחרון, טיפוס בן כשעה אל הכפר צ'יספאני, ומשם ירידה ארוכה אל העיירה סונדאריג'ל. נסיעת אוטובוס תחזיר אותנו מחיק הטבע וההרים, אל מנעמי ותחלואי הציביליזציה בעמק קטמנדו. זה הזמן למקלחת חמה, ולהתרגעות בבתי הקפה בסמטאות הטאמל.
יום 15 בחזרה הביתה
העברה לשדה התעופה. טיסת בוקר מקטמנדו דרך קטאר ועמאן לת"א. בשעות הערב ננחת בתל-אביב.
אופי הטיול: טרק לאזור מרכזי ומרשים של הרי ההימלאיה. מסלול ההליכה נמשך אחד עשר ימים, כשש עד שמונה שעות הליכה מידי יום, ומתבצע בתנאי קמפינג. גובה מירבי של 4200 מ'.
לינה: באוהלים סגורים היטב לשניים, עם מזרונים ושקי שינה מרופדים, בחניונים מסודרים ובחיק הטבע. בקטמנדו ובדלהי לנים במלון טוב בלב העיר.
תחבורה: אוטובוס להעברות מקטמנדו בתחילת ובסוף המסע הרגלי.
כלכלה: ארוחות מלאות בתנאי שדה במשך כל הטיול, ציוד בישול, טבח מקומי ועזרה של צוות נפאלי.
קבוצה: 10 – 20 מטיילים. צוות מקומי נפאלי כולל סבלים לכל הציוד, מדריך הרים מקומי וטבח. מדריך שטח ישראלי מצוות "אקו".
טרק האנפורנה בנפאל