מומלצים

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next
טיולים ארוכים בירדן: ג'יפים והליכה

מבחר טיולי שטח הירדן של 3 ימים ומעלה.

טיול יומיים בירדן: פטרה וואדי רם

   ↵   ↵ החוויה האולטימטיבית בירדן, טיול יומיים לפטרה וואדי רם.

טיול יומיים לפטרה בירדן

  ↵ טיול מקיף של יומיים לפטרה בלבד, כולל המנזר, הר הקורבנות וג'אבל הרון.

טיול גמלים בירדן: קניוני הערבה והרי אדום

  ↵ טיול גמלים והליכה בקניוני הערבה הירדנית: וואדי אל חיימר.

המדבר המזרחי וארמונות המדבר בירדן

מסע ג'יפים של 4 ימים בירדן, למדבר המזרחי וארמונות המדבר.

טיולי ג'יפים באילת

  ↵  ↵   ↵ מגוון טיולי ג'יפים והליכה בהרי אילת, טיולים קבוצתיים ופרטיים

טיול הר גבוה בסיני

מסע רגלי עם גמלים לאזור ההר הגבוה של סיני, טיול קסום באווירה שאין שני לה

טיול 4.5 ימים לקניוני מואב

טיול רגלי בקניוני מואב בירדן, טוויב עוצרת נשימה.

המדבר המערבי: 11 יום צפוני

מסע ג'יפים של 11 יום למדבר המערבי של מצרים- מסלול צפוני: סיווה וים החולות הגדול

טיולי ג'יפים קצרים בנגב

טיולים בנגב, טיולי ג'יפים קצרים במצפה רמון, נחל צין, דרך הבשמים, המכתשים.

ארמונות המדבר במזרח ירדן

ארמונות המדבר במזרח ירדן

קסר עמרא, קסר חראנה

קסר עמרא, קסר חראנה

מסע ג'יפים למדבר המזרחי בירדן

מסע ג'יפים למדבר המזרחי בירדן

קע אג'פאר במזרח ירדן

קע אג'פאר במזרח ירדן

ה

קשתות בזלת ליד הגבול הסורי

קניון סיק מוסא המוביל למקדש של פטרה

קניון סיק מוסא המוביל למקדש של פטרה

קניוני מואב: וואדי זרקאת מעיין

קניוני מואב: וואדי זרקאת מעיין

קניוני מואב: וואדי זרקאת מעיין

טיולי ג'יפים לוואדי רם בירדן מאילת

Latest Tours

All Private Jeep tours: Eilat

All Private Jeep tours: Eilat

Private Jeep Tours from Eilat: Desert jeep tours combining with camels, hiking and snorkling in the Red Sea. Tours to Timna Park and the Red Canyon. Sunset and night tours...

מסע ג'יפים אמיתי, למדבר המזרחי ולארמונות המדבר בירדן


"זו היא ארץ של חזיונות תעתועים ואוויר קלוש…"
ג'ון ואן דאייק- 1901

{related טיול 4.5 ימים לקניוני מואב|טיולים לפטרה וואדי רם בירדן|טיול גמלים בירדן: קניוני הערבה והרי אדום}מסע ג'יפים לארמונות המדבר במדבר המזרחי של ירדן
מסע ג'יפים לארמונות המדבר במדבר המזרחי של ירדן

 

הטיול של החורף לג'יפאים הישראלים ואוהבי במדבר.
רמת עבירות בינונית.
הטיול בג'יפים שלכם או הצטרפות לג'יפים שלנו.

 

3.5 ימים בארמונות המדבר והמדבר המזרחי - ירדן

יום 1- 16:00 מפגש בגבול הדרומי של ירדן, חציית הגבול ונסיעה לוואדי רם דרך עקבה ללינה במאהל בדואי- חאן ציורי היושב בין חולות המדבר לשמיים זרועי כוכבים.לילה בוואדי רם, חוויה ציורית יוצאת דופן.

יום 2- נתעורר לזריחה בחולות ואדי ראם האגדי, האזור בו כתב לורנס איש ערב את ספרו "שבעת עמודי התבונה", שנחשב לאחד מנופי המדבר היפים בעולם. נעלה על הרכבים ונחל בנסיעה לכיוון צפון מזרח לקע אלעל, ממנו לואדי אל חאסווה. משם נעלה לצפון מערב לכוון רכס הגיר של ראס אל נאקב ונתמקם ללינה.

יום 3- עלייה בואדי, הגעה לכביש מען וכניסה לאזור המלכות והחמאדות של קע אל ג'אפר וואדי סירחן האדיר. נסיעה צפונה בקע לבאיר, ולינה באזור ארמונות המדבר הדרומיים: קסאר טובה וקסאר ג'ילת.המדבר המזרחי של ירדן: קע א ג'אפר
המדבר המזרחי של ירדן: קע א ג'אפר

 

ארמונות המדבר
בספר המדבר שממזרח לירדן במרחק 120-80 ק"מ פרוסים כעשרים ארמונות ומצדים. הם מכונים בערבית "קצר" שפירושו מצודה, אך יש במינוח זה כדי להטעות, שכן על אף חזותם החיצונית, לא נועד להם תפקיד צבאי. "לעומת זאת, בנייתם המפוארת מצדיקה את הכינוי "ארמון.
מבנים אלו,שחלקם היטבו להשתמר, הוקמו ברובם בידי החלפים האומיים במהלך המאה ה-8 לסה"נ. הם נמנים על האתרים היותר מרשימים בירדן.
במשך שנים רווחה הדעה שארמונות אלו שימשו את החליפים האומיים למנוחה, ציד ותענוגות, שם יכלו לבלות בנחת מספר שבועות בשנה, במיוחד בחודשי החורף. ברם, כיום ידוע שהתמונה מורכבת הרבה יותר, ומסתבר שהם שימשו למגוון צרכים רחב יותר, בין השאר לסיוע הידוק הקשר עם השבטים הנודדים בספר המדבר, בואך הארץ המיושבת. נראה שכמה מן הארמונות שימשו כחוות חקלאיות או תחנות דרכים לשיירות המסחר על הצירים המובילים מהמדבר הערבי לסוריה וארץ ישראל. חלק מארמונות המדבר שימשו גם כמצודות. דעות אלו אינן עומדות בסתירה זו לזו ואין להוציא מכלל אפשרות כי הארמונות מילאו בה בעת מספר תפקידים.
דמיון הארמונות למצודות הרומיות, עם חדר רבועה ומגדלי שמירה, אינו מקרי, ואומנם אחדים מהם הוקמו על שרידים קדומים של מצודות רומיות וביזנטיות.
הארמנות לא היו גדולים ובדרך כלל גם לא מוגנים. עם זאת, הם הצטיינו בבנייתם המרווחת. אין זה המקום היחידי בו הוקמו ארמונות מדבר על ידי החליפים האומיים, דוגמאות נוספות ניתן למצוא גם במדבר הסורי וליד יריחו.
ראוי להדגיש כי מצב השתמרות המעולה של הארמונות, שבאחדים מהם עבודות האומנות והארכיטקטורה נמנות עם הדוגמאות הקדומות והידועות ביותר של האומנות המוסלמית, מראשית המאה השמינית.
מיוחד לארמונות אלו השימוש באומנות וארכיטקטורה עשירים בתיאורים ריאליסטים. קדמותם –אל נכון בראשית ימי האיסלאם – טרם שנאסר השימוש בדמויות אנוש ובעלי חיים באומנות המוסלמית. עניין זה אפשר לשליטים לעטר את ארמונותיהם בפסלים ובציורי קיר נהדרים ועשויים בטוב טעם. מתוארים בהם בין השאר מחזות ציד, רקדניות (לעיתים מעורטלות), ציורי בעלי חיים, צמחים ומוטיבים אגדתיים. העבדות נעשו קרוב לודאי בידי אומנים נוצרים-ביזנטיים, או אומנים מקומיים שהועסקו בידי השליטים.

יום 4- נסיעה לקאסר טובע, קאסר חראנה, קאסר עמרה עם ציורי הקיר הנהדרים ומשם חזרה לכיוון הגבול. במידה ויוותר זמן נכנס בדרך חזרה לאזור קניוני הערבה, שטח מופלא של אבן חול צבעונית באזור ואדי אל חיימר.ארמונות המדבר: קאסר עמרה, קאסר חראנה
ארמונות המדבר: קאסר עמרה, קאסר חראנה

 

קבוצה של כ- 15 איש.
ג'יפים שלכם + טנדר ליווי שלנו.

כולל: ראש קבוצה ישראלי, מדריך ירדני ושוטר, רכב חילוץ ירדני, עלי- מוביל, ארגון כל הארוחות והקמפינג בשטח, כניסה לאתרים, מיסי גבול, טיפים לצוות הירדני.

לא כולל: מעבר הרכבים (כ- 55 דינר בהלוך, 25 דינר בחזור), ביטוח חובה ירדני (36 דינר לג'יפ, 91 דינר לטנדר), ביטוח מקיף לרכב בממסי (אינו חובה) דלק לג'יפים שלכם, ביטוח רפואי ומטען.

קצר עמרה
קצר עמרה נבנה לפי הדעה המקובלת על ידי החליף האומיי אל ואליד הראשון בשנת 711 לספה"נ. הוא השתמר בצורה הטובה ביותר מבין ארמנות המדבר ונודע בפרסקאות נאים אשר הטיבו להישמר. קצר עומרה נמצא בספר המדבר במרחק של 100 ק"מ מעמאן.
המקום נמצא בגובה 536 מטר, בואדי אל בוטם, הנמשך מזרח לואדי סירחאן. באביב מצטברים מקווי מים גדולים בואדי, והמקום משמש מוקד משיכה לצבאים ובעלי חיים אחרים.
במקום בית מרחץ מפואר ואולם קבלה גדול, שאולי יכולים להעיד על תפקידו של המקום כאתר אירוח ולא כמצודה. זהו אחד מהאתרים החשובים ביותר להבנת ההתפתחות של האומנות המוסלמית, מאחר וריחוקו מאזור ישוב עזרו לשימור מוטיבים אומנותיים שבמקומות אחרים הושמדו או נפגעו בגילוי שמרנות מוסלמיים.

ארמון ח'ראנה
ארמון ח'ארנה הוא מהיותר מרשמים שבין ארמונות המדבר במצב השתמרותו, אף שמידותיו צנועת בהשוואה למכלולים האומיים האחרים. הארמון מצוי בפתח ואדי סירחאן, שכאמור היה נתיב סחר חשוב בין חצי האי ערב ובין סוריה וישראל ושימש גם כאורחה לשיירות. הבניין מתנשא לגובה של שתי קומות, עם חצר פנימית קטנה במרכז. חדרי המגורים היו מפוזרים בשתי הקומות בעוד שהחלק הדרומי ליד השער הוקצה לאורוות גמלים. במרכז המתחם מצוי בור מים, ששימש לצרכים מוגבלים בלבד.
באחד מחדרי הארמון נמצא כתובת ערבית כתובה באותיות כופיות, דבר המעיד שהארמון הוקם לפני שנת 711, ומכאן שהארמון הוא אחד הקדומים מארמונות המדבר.

ארמון טובא
ארמון טובה הוא הדרומי שבין ארמונות המדבר בירדן ואחד הגדולים שבהם. הארמון נבנה בשנים 733-34, ככל הנראה בימיו של החליף האומיי ההולל אל ואליד השני.
הארמון שנמצא במרחק של כ -90 קמ מרבת עמון, נתגלה בידי מוסייל ב – 1898. פירוש השם המילולי " מצודת הלבנים", זאת כיוון שהוא בנוי בחלקו מלבני טין מיובשות. משום כך גם נמצא האתר במצב הרס מתקדם, על אף ריחוקו ממקום ישוב.
נראה שבניית הארמון לא נסתיימה מעולם, בעיקר בחלקו הדרומי. המבנים בחלק התחתון של החומה שרדו בשלמות מירבית, וכך גם החלק התחתון של החומה המערבית. 


ג'אבל אדייר- המנזר בפטרה
ג'אבל אדייר- המנזר בפטרה

 

טיול ג'יפים 5 ימים לירדן - מומלץ

מסלול טיול לירדן ל-4 ימים ג'יפים והליכה לפרטים:

טיולים רגליים לירדן לקניוני מואב בירדן לפרטים:

לטיולי סנפלינג בקניוני ירדן, ואדי פייד סככין.

צלילה בירדן: צלילות בעקבה

טיולי ירדן קצרים של יום ויומיים.

 

{related טיולים לפטרה: כל האפשרויות|טיולים ארוכים בירדן: ג'יפים והליכה|ספרי צילום מהמדבר}