מומלצים

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next
טיולים ארוכים בירדן: ג'יפים והליכה

מבחר טיולי שטח הירדן של 3 ימים ומעלה.

טיול יומיים בירדן: פטרה וואדי רם

   ↵   ↵ החוויה האולטימטיבית בירדן, טיול יומיים לפטרה וואדי רם.

טיול יומיים לפטרה בירדן

  ↵ טיול מקיף של יומיים לפטרה בלבד, כולל המנזר, הר הקורבנות וג'אבל הרון.

טיול גמלים בירדן: קניוני הערבה והרי אדום

  ↵ טיול גמלים והליכה בקניוני הערבה הירדנית: וואדי אל חיימר.

המדבר המזרחי וארמונות המדבר בירדן

מסע ג'יפים של 4 ימים בירדן, למדבר המזרחי וארמונות המדבר.

טיולי ג'יפים באילת

  ↵  ↵   ↵ מגוון טיולי ג'יפים והליכה בהרי אילת, טיולים קבוצתיים ופרטיים

טיול הר גבוה בסיני

מסע רגלי עם גמלים לאזור ההר הגבוה של סיני, טיול קסום באווירה שאין שני לה

טיול 4.5 ימים לקניוני מואב

טיול רגלי בקניוני מואב בירדן, טוויב עוצרת נשימה.

המדבר המערבי: 11 יום צפוני

מסע ג'יפים של 11 יום למדבר המערבי של מצרים- מסלול צפוני: סיווה וים החולות הגדול

טיולי ג'יפים קצרים בנגב

טיולים בנגב, טיולי ג'יפים קצרים במצפה רמון, נחל צין, דרך הבשמים, המכתשים.

ההר הגבוה בסיני: הר משה

ההר הגבוה בסיני: הר משה

לילה מלא אווירה במזרח סיני

לילה מלא אווירה במזרח סיני

כוס תה בהר הגבוה בסיני

כוס תה בהר הגבוה בסיני

קניוני מזרח סיני בלילה

קניוני מזרח סיני בלילה

בקעת הברקה הדרומית במזרח סיני

בקעת הברקה הדרומית במזרח סיני

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בסיני

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בסיני

מנזר סנטה קטרינה בסיני: טיולי סיני

מנזר סנטה קטרינה בסיני: טיולי סיני

מנזר סנטה קטרינה בסיני: טיולי סיני
חורף בהר הגבוה בסיני

חורף בהר הגבוה בסיני

טיולי גמלים במזרח סיני

טיולי גמלים במזרח סיני

צלילה ושנירקול בחופי סיני

צלילה ושנירקול בחופי סיני

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בסיני

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בסיני

דיונות במזרח סיני

דיונות במזרח סיני

Latest Tours

All Private Jeep tours: Eilat

All Private Jeep tours: Eilat

Private Jeep Tours from Eilat: Desert jeep tours combining with camels, hiking and snorkling in the Red Sea. Tours to Timna Park and the Red Canyon. Sunset and night tours...

טיולי ג'יפים בסיני בנהיגה עצמית 4 ימים

"החלל הלא מיושב, הבלתי ברור הזה שלפניך מפתה הוא מאד – כמין תעלומה המושכת אותך בסוד ובקשר לא ברור בינך לבינה..."
ג'ורג' לואוט 1855

 

{related טיול הר גבוה בסיני|טיולי ג'יפים וגמלים בסיני|מלונות סיני}מנזר סנטה קטרינה בהר הגבוה של סיני
מנזר סנטה קטרינה בהר הגבוה של סיני

 

לפני למעלה מ- 20 שנה הוחזרה סיני למצרים. במשך תקופה זו למדנו הישראלים לחיות עם עובדה זו, ומאז החלנו לטייל בסיני, ולהציף את חופיה, אך פתרון אחד לא מצאנו, במיוחד לחולי ההגה שבינינו, רצינו תמיד לנהוג בעצמנו בשטח המדהים הזה, ואכן חברים, לאחר שנים של פינטוזים, מצאנו, אפשרות לטיולי ג'יפים בנהיגה עצמית. אקו טיולי מדבר ביחד עם אבירם ברקאי, הגורו של נהיגת השטח בארץ, מבצעים טיולים כאלו למספר ימים בסיני. כולנו מוזמנים!

טיול ג'יפים 4 ימים במזרח סיני בנהיגה עצמית
הרפתקה של 4X4 בנופי מזרח סיני הקסומים. הטיול מתרכז באזור אבן החול הציורי, אזור שומם ומרוחק עם נופים מהמרשימים בסיני, ובאזור ההר הגבוה (סנטה). בטיול ניתן גם לשלב לינה באחד ממלונות סיני לפני או אחרי הטיול.
הטיול יתבצע בג'יפים בנהיגה עצמית, פאג'רו דיזל 2800 דיסקברי או דיפנדר.

יום 1 - מעבר הגבול בטאבה. נסיעה במיניבוס עד אקווה סאן. קבלת הג'יפים, התארגנות, ותחילת נסיעה. נסיעת כביש לאורך מפרץ אילת בואכה נואיבה. עליה בואדי רסאסה לרום הדרך (950 מ') ואנו בתחילת הרפתקת השטח וכניסה לשבילי המדבר. ואדי ראזלה האלגנטי והצבעוני, דיונות חול מרהיבות והרי אבן חול מצויירים ע"י הבורא בקפידה, ואנו בלילה ראשון תחת שמיי המדבר ומעלינו מרבד כוכבים.

יום 2 - ארוחת בוקר ואנו בדרכנו לנאת המדבר הקסומה עין חודרה (מתחנות בני ישראל במדבר) מקום יפה להפליא, ממנו נרד את ואדי חודרא וואדי ראזלה עד פגישתם עם הוותיר- גדול ואדיות מזרח סיני, ואנו בנאת המדבר השניה להיום- עין פורטאגה המיתולוגית. עליה בוותיר, נסיעת שטח בוואדי א סוואנה ועם הרבה נוסטלגיה ניכנס לנאת המדבר המדהימה עין אום אחמד: נבקר בבוסתניה, נכיר את יושביה, נזרום עם מימיה. בגמר הסיור בנאה נמשיך בנסיעת שטח במעלה ואדי זלקה ובאחת מפינות החמד למרגלות ג'אבל ברקה המרכזי האדיר, נמצא לנו מקום הולם ללינת לילה.
 

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בסיני
טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בסיני

 

יום 3 – במידה ויתאפשר (לו"ז + מזג אוויר) נצא למסע רגלי לראש ג'בל ברקה (חוויה! חוויה! חוויה!), אחרי ארוחת בוקר בשטח נעלה לג'יפים ונמשיך להתעמת עם חולות סיני, במעלה ואדי זלקה. בדרך כניסה מרתקת לקניוני הזלאקה העליונים, עליה בנסיעה אתגרית מרהיבה למישורים הגבוהים (עילו אל עג'רמיה), ומולינו זקופים מתמיד פסגות ההר הגבוה וג'אבל סירבל. מהופנטים מהמראה אנו יורדים עם ערב למרגלות ג'אבל גונה ומול אלפי כוכבים וירח נקבל את הלילה.

יום 4 - לאחר ארוחת הבוקר ביקור במנזר סנטה קטרינה שלמרגלות הר סיני המאיים ואחריו נתחיל את מסע השטח האחרון שלנו - יום שכולו הנאה והפתעות: בדרכנו למישורי החול המרשימים דרך וואדי צפרה, לבקעת הברקה הדרומית, אחד האזורים הציוריים והיפים בסיני בו נעביר לנו זמן איכות בגלגולים, טיפוסים והמון הנאה. יעזרו לנו בכך הדודה (הדיונה הגדולה בסיני) וההר החלול הייחודי. תצפית שקיעה אחרונה עם הרבה מחשבות בראש ורוח ונסיעת שטח אחרונה לכביש כשאודם השקיעה עלינו, עמוסי חוויות ושקטים נגיעה לכביש ולסיום המסע במלון אקווה לסיכומים, התארגנות והביתה.

יום 5 – לאלו הרוצים ניתן יהיה להישאר ללינה במלון אקווה סאן (או במלון אחר) במחירים נוחים. בוקר במלון ובחוף, חוויות מהטיול, צהריים וחזרה לטאבה.
סוף!

חופי מזרח סיני: טיולי ג'יפים בסיני
חופי מזרח סיני: טיולי ג'יפים בסיני


המחיר: 450$ לאדם ל-4 ימי הטיול.
הנחת ילדים: ילדים (עד גיל 12) במשפחה של 4 נפשות - $350לילד.
ילדים (עד גיל 12) במשפחה בת 5 נפשות - $320לילד.
המחיר כולל: הדרכה וארגון הטיול, ג'יפים לנהיגה עצמית (4 איש ברכב עם אפשרות עד 6), כלכלה מלאה, ציוד קבוצתי הדרוש לטיול, כל האישורים והסעה מהגבול למלון וחזרה.
המחיר אינו כולל: מסיי מעבר גבול וטיפים.

טיול שכולו חוויה! טלפונים לבירור פרטים נוספים והרשמה: ארז - 0522765753
או במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מה כתב אבירם על טיולינו המשותף באוקטובר:
חזרה למזרח סיני – טיול ג'יפים אוקטובר 2004/ אבירם ברקאי
אוקטובר 2004 הפך את היוצרות על פיהן. שנים של קיבעון התנפצו באבחה חדה.
"הגרניט האדום של סיני הוא אלוהים". כך נהגו מדריכי ההר הגבוה ללהג בינם ובין עצמם. בדרכם הציורית הם ממש התכוונו לכך.
אחרי החזרת סיני למצרים מצאתי את עצמי, במשך שלוש שנים קסומות שהגדירו לי מחדש את המושג "הנאות חושים", כחלק ממערך המדריכים המופלא הזה. זאת הייתה תקופה שלא תישכח, עם חוויות שטח שעד היום אני נוצר בלבי כגדולות והמטיבות מכולן. ארז הרנשטט- הוא אחד המדריכים המופלאים שהקים המדבר הזה. חלק גדול ממה שאני יודע על סיני אני חייב לו. בדרכו השקטה, הייחודית, הוא מבלה שם כבר 20 שנה, באינטנסיביות, שלא לומר אובססיביות: מעפיל לפסגות הרים שרק מעטים הגיעו אליהן, גולש קניונים, צולח משטחי חולות נודדים. לבד, עם משפחתו, עם חברים. תמיד שם.
לפני מספר שנים פרסם ארז את אחד מספרי הילדים (והמבוגרים) היפים ביותר שנוצרו מאז ומעולם: "בר במדבר" הוא קרא לו, על שמו של בנו הצעיר שהתלווה אליו במסעותיו במדבר. מדבר סיני כמובן.
ארז פנה אלי: "אני יודע שכבר מעל 15 שנה אתה מתנגד לחזור לסיני. הגיע הזמן לשינוי. חבור אלי, בוא נחזור יחד, כמו בימים היפים ההם, להוביל מסעות ג'יפים במדבר המדהים הזה". צמרמורת חלפה בגופי. "אני בא" עניתי.

טיולי ג'יפים בסיני: בקעת הברקה הדרומית
טיולי ג'יפים בסיני: בקעת הברקה הדרומית
 

6 באוקטובר מלון אקווה סאן, כ-20 ק"מ צפונית לנואיבה. הישאם, שותפנו המצרי להרפתקה המוטורית ובעל המקום, מקדם את פנינו ב"אהלן וסהלן" קולני. הציוד נפרק מהמיניבוסים, מועמס על רכבי השטח (6 פאג'רו ידני 2.8 ליטר שנת 2000) והנה כבר מתגלגלת לה ארוחת הצהריים לשולחן המלון וחלקנו מנצלים את ההפוגה, משילים בגדים, טובלים במי הטורקיז של חופי סיני.יוצאים לדרך. אני מתיישב בפאג'רו של מרסל ויונה קלוגמן, אליהם נלווית דניז חברתם הספורטיבית. הכביש מתפתל בעליה והרכבים נואקים במחאה, תחת משקל יתר ומזגן שמנסה להרגיע את עומס החום. באחת מפניות הדרך אנו נפרדים מרצועת האספלט. וואדי צמרי מפתל אותנו, בדרכו הציורית, בואכה מרגלות ג'בל מליחס והנה כבר ה"דיסקו" המפורסם (מריומה, ההולנדית האגדתית מצוות מדריכי נאות הכיכר, הייתה רוקדת כאן עם המטיילים) ואו-טו-טו מתגלה בפנינו ואדי ראזלה.
סיפורי סיני ראשונים של ארז, תדריך נהיגת חולות ראשון שלי והפחתת לחצי ניפוח לקראת חציית וואדי ראזלה. הידוע לשמצה (במבצע קדש, בתחילת נובמבר 1956, השאירה כאן חטיבה 9, בעת מסעה ההרואי לכיוון שארם א-שייח, חלק לא מבוטל ממצבת כלי הרכב שלה, שלא הסכינו להתמודד עם החול הטובעני). "10 דק' ואנחנו בתנועה" אני אומר לארז. אופטימי שכמותי. בדיקה מדגמית של צמיגי הרכב של משפחת קלוגמן מצביעה על לחץ אוויר דמיוני של P.S.I 54 בגלגל קדמי ימני ו... 17 P.S.I בקדמי השמאלי. האם זהו סימן לבאות? כן. כל צמיגי כלי הרכב האחרים מנפקים משוואות חשבוניות מרהיבות, המפרידות באופן דרמטי בין לחצי הניפוח בצמיגים הנמצאים על אותם סרנים. עם מד לחץ בודד לשיירה 10 דק' הופכות לחצי שעה. עם שמש הנוטה לשקוע, אנחנו מתחילים להתמודד עם חולות הראזלה. שוש בן עזרא, בנהיגת גיר ידני לראשונה בחייה, מוכיחה לאילן בן זוגה ולאורי אפריאט יושב המושב האחורי, שהם "תותחים": בורכו בהרבה יותר סבלנות והתחשבות מכפי שהעריכו את עצמם. עובדה. הפאג'רו לא עושה הנחה לידיה היפות של שוש - הרכב נעצר, מדומם ונוטה לשקוע מידי כברת דרך קצרה. מאוד קצרה. קשה. קשה. אילן ואורי שומרים על מצב רוח חיובי ומגבים את השושנה שבין החוחים ב"את משתפרת בובה, כל הכבוד על הביצוע האחרון". צדיקים. ארז מוצא את אחד הקיצורים האופייניים לו, לכיוון נאת עין חודרה. גולשים בין משטחי אבן חול, למרגלות דיונה מרהיבה, שועטים דרומה בדמדומים אחרונים וממש כשהשמש נופחת נשמתה מגיעים לחניון הלילה. מתארגנים, מביטים מסביב. איזה מקום. אחת מאותן פינות שארז מיטיב להכיר ואלוהים יצר עבור אלו שאוהבים את המדבר.
לילה יורד על מדבר סיני. מתי מעט נותרו סביב שרידי העצים המועטים שהצלחנו לקושש. אנחנו מתלבטים מאין מגיעות הנחרות החזקות ביותר. לא מתקבלת תשובה ברורה.
בר, בנו של ארז, סוחב לעצמו מזרון קטן, מתכרבל בשק השינה ונרדם מחוץ לאוהל, כמו שהתרגל במסעותיו עם אבא.
יום חמישי, בוקר בא. אני מתעורר לפני כולם, מוצא לי פינה למשחקי טיפוס בין אבני החול ומתפנה לטקס הקבוע של חרבון הבוקר המדברי.
חזרה למאהל. חלק מהקבוצה כבר ערה וכל מי שבא מולי מחייך כאילו וסיני כבר דבקה איכשהו בנשמתו. ארז עושה מסדר המפקד - גוער באלה שלא הפנימו את התדריך לגבי הבערת/קבירת ניירות הטואלט ושולח את החבורה ללמוד פרק חשוב בהלכות כיבוד המדבר. כעבור 5 דק' השטח נקי ולא נודע כי חנתה בו קבוצת מטיילים.

טיולי הליכה וטיפוס עם גמלים בהר הגבוה של סיני
טיולי הליכה וטיפוס עם גמלים בהר הגבוה של סיני


גולשים את וואדי חודרה, מתחברים לוואדי ראזלה והנה כבר עין פורטאגה, נאת המדבר הגדולה של וואדי וותיר. ומה זה? כביש "חדש" נסלל מנועיבה דרך עין פורטאגה ונח'ל בואכה תעלת סואץ ("חדש" עבורי מסתבר כי הוא כבר בן מעל-15 שנה).
נסיעת כביש קצרה וכולם פונים חזרה לשטח, לכיוון רס אל קלב ועין אם אחמד. כמעט כולם. ברכב של משפחת טמיר אראל וסיגי אני נהנה מכל רגע של שיחה עם ילדיהם - רינה, דויד ודאור. מידי פעם אני מחליף מילה עם ההורים "כמה סיני יפה" "איזה כיף שאנחנו לא דבוקים לאחורי הרכב שלפנינו - כל הדרך רק לעצמנו". יותר מידי לעצמנו. מכירים את ההרגשה הזאת שמשהו לא פועל על פי התכנון? זהו בדיוק. עוצרים. בדיקה במפה. עברנו את נקודת הפנייה לעין אם-אחמד.. למה לא המתינו לנו בפנייה? מי זה הנבל שלא הטמיע את נוהל השיירה? אני מייד לוקח ממנו חזרה את תעודת ההשתלמות הבסיסית שקיבל ממני בין טרשי רמות מנשה. טוב קודם שאמצא את הדרך... סוף טוב אתם יודעים. חברנו, המשכנו ובשערי עין אם אחמד באנו. בבוסתן ישבנו, ובברכת מים המשמשת כמאגר להשקיית הגידולים החקלאיים טבלנו, וחזרה הצינה לגופותינו המיוזעים והבינה למוחנו המיובש, ובסיני בינה פירושה מנוחה ארוכה כל עוד השמש קופחת. ויהי צהריים וגם אחר הצהריים ותארך מנוחתנו ונתקשה לעזוב ויאיים עלינו ארז בקוצים ועקרבים וננוע הלאה, בואכה ואדי זרניך, ואדי זלקה ולבסוף ואדי ארדה "הגדול". ונתמקם בוואדי ארדה ללינת לילה, ונקושש מלוא העין רתמים יבשים ונבעיר המדורה ונפצח בשיר - בניצוחם של שושנה המלכה ואילן הזמיר וגם הד"ר סמואלוב שם קולו בזמר ויאמרו כולם בקול גדול מה לנו כי נלין ויענו קירות החניון בהד גדול "ימין ושמאל רק חול וחול" ונבלוס את ארוחת הערב ונמתיק סוד עם יין אדום, וניפול איש ואישה ילד וילדה על מזרונו ויבואו נחרות גדולות וימלאו את רחבת הלינה וינוסו הנחשים והעקרבים מבקשי נפשנו לחפש פראיירים אחרים.
יום שישי. ויקומו כל הנוחרים והנוחרות משקי השינה וימלאו בטנם פול וגבינות וביצים ופיתות וישבעו מאוד. ויהיה בוקר שישי כאחיו בוקר חמישי - 3 פאג'רו + אחד טויוטה טנדר לא מניעים... והישאם, בדרכו הייחודית, מחליט שאין צורך בכבלי התנעה ומניע את כולם בגרירה באמצעות חבל קשירה. גם זאת שיטה לשבור את השגרה... ונצא לכיוון קניון הארדה הגדול ונתגמד בין קירותיו ונחזור אל הרכבים על מנת להיווכח כי וואדי זלקה, המשעמם בדרכו הייחודית, מתחיל להפוך לאט אך בטוח ליפיפייה נרדמת - מגלה טפח ועוד טפח מצפונותיו הנחבאות .ואז ... נתלש המתלה אחורי בפאג'רו של משפחת פרידמן. אסף, גבר נעים הליכות וחביב לא יודע את נפשו מרוב מבוכה. אני מרגיע אותו שלא טעות נהג הייתה זאת אלא אחזקה שוטפת קלוקלת. אמת אמר המפרסם. ויבוא הצוות המצרי, נבוך וחסר כלי עבודה בסיסיים, ויאלתר עם מה שיש ותוך פחות משעתיים המתלה בא על מקומו. כמו חדש. יותר טוב מקודם. ממשיכים בנסיעה. גב'ל גונה המפלצתי מתמר מצפון, ארז מנווט את דרכנו אל המעבר היחידי המחבר בין וואדי זלקה ו"המישורים הגדולים" (עילו אל עג'רמיה). איזו דרך ציורית. איזו עוצמה מדברית.. ללא מילים. אני מזכיר לעצמי תייר אמריקאי. לא מפסיק להתפעל ב"וואו" ו"מדהים" ו"אלוהים שבשמיים" (נסחפתי הפעם).ג'ון בריון (הלא הוא בר בנם המדהים בן ה-4 של יעל ואסף פרידמן) עושה פיפי לצדי ומתחקר אותי על המשכו של סיפור ההרפתקאות שסיפרתי לילדים מסביב למדורה. אני לא נשבר. מבטיח שרק בלילה, מסביב למדורה, יבוא הקץ לתעלומת האבן הירוקה.
בבוקרו של יום מתחילים את מסע השטח האחרון שלנו בסיני. בוואדי ארדה "הקטן" מצאנו פינה מתאימה למנוחה וארוחת צהריים אחרונה. על הדלת האחורית של ההיילקס נערמו מגשי הסלטים הממרחים והפיתות, קומקומי תה וקפה נשפתו על גחלים לוחשות ו..הילדים לא הניחו לי. הייתי חייב לסיים את סיפור ההרפתקאות. הסוף היה קצת אכזרי אבל עם תקווה לעתיד. הדרמנו בוואדי צפרה ובור צפרה ומשם מזרחה, אל בקעת ג'בל ברקה הדרומי וההר החלול המדהים. את סיפורי הקרב של ההר החלול העברנו בתוכו וגלישות עכוז דרמטיות חווינו אל מרגלותיו. ונעלה על הכלים ונבוא בשערי הדודא, הדיונה הגדולה ביותר במזרח סיני. שקיעה בדודא. אני מתבונן על העולם ומשם אל קבוצת האנשים שאתי. כולם עם מבט רך בעיניים,.את כולם עוטפת שלווה. על כולם נחה רוח סיני. מישהו אמר "הלוואי והיינו יכולים להישאר עוד". הלוואי באמת.


טיולי גמלים במזרח סיני
טיולי גמלים במזרח סיני

 

טיולי גמלים, הליכה וטיולים משולבים לקבוצות בסיני לחץ כאן.

טיולים להר הגבוה בסיני

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית לקבוצות בסיני לחץ כאן.

לפעילות לקבוצות באזור אילת לחץ כאן.

לפעילות לקבוצות באזור הנגב ומדבר יהודה לחץ כאן.

לגלריית התמונות של סיני לחצו כאן. 

 


{related הפלגות צלילה בסיני ובים האדום|ספר המטיילים שלנו|ספרי צילום מהמדבר}